ARAÇ TAKİP SİSTEMİ NASIL KULLANIRIM ?

Öztek araç takip sistemi genel anlatım videosu

ARAÇ TAKİP SİSTEMİ NEDİR ?
Araç takip sistemi, bir gps verici ve bu vericinin gönderdiği veriyi yorumlayan bir program aracılığı ile oluşturulan arayüz ile kullanıcıların yani sizlerin ihtiyaçlarına göre bu verilerin anlaşılır hale getirilmesinden meydana gelir.
          Yani araç takip sisteminde Üç ana unsur vardır ;

  1. Takip Cihazı
  2. Sinyal alıcı cihaz(Sunucu / Operatör)
  3. Takip yazılımı  / kullanıcı arayüzü


araç takip sistemini nedir , nasıl çalışır
1. Takip Cihazları
   Gps takip cihazları  çok farklı özelliklerde ve maliyetlerde olan , hassasiyetleri ve kullanım özellikleri çok çeşitli olan cihazlardır.  Genellikle Araç takip cihazlarında kullanılan türlerinde bir sim kart bölümü vardır. Aracın bulunduğu noktayı sim kart aracılığı ile veri olarak göndermekte , bu şekilde cihazın yerini belirli süreler arasında tekrar tekrar istenilen sunucuya göndermektedir.

    1.1 Takip cihazlarında sim kart imei kayıtlarının kontrol edilmesi yasal olması gerekir.
    1.2 Araç Takip cihazında temel özelliklerin ihtiyaçlarınızı karşılaması gerekir. örnek tüm araç takip sistemleri bir veri gönderir  ama bu veri konum bilgisidir, Aracınızda görüntü ve ses dinlemesi de yapmak istiyorsanız, cihazınızın bunu desteklemesi gerekir. Cihazda sarsıntı, ya da ek şarj bölümününün olması dikkat edeceğiniz hususlar olmalıdır.

2.Sinyal alıcı, bu  aslında bir gsm operatörü, yada bir gsm operatörü aracılığı ile sinyalin farklı bir sunucuya yönlendirilmesi ile gerçekleşir. Bu da çok çeşitli şekillerde olabilir, ama genellikle sms gönderimi kullanılmaktadır.

3 Takip yazılımı
Yukarıda bahsettiğimiz arac takip cihazının özelliklerine , tipine duyarlılığına göre , gelen verilerin işlenmesi, zamanlara bölünmesi , listelenmesi, belirli arayüzler aracılığı ile kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillendirilmesidir.
Bu kısımda ihtiyaçlarınızı ve maliyetlerinizi çok iyi belirlemelisiniz. Gereksiz , kullanmayacağınız özellikleri buda olsun deyip siteme dahil etmek uzun vadede size ek külfet oluşturacaktır.

araç takip sistemini test etmek

DEMO GİRİŞi yaparak, sistemimizi test edebilirsiniz...Açılan sayfada resimde gördüğünüz , demo giriş butonuna tıklayın.

araç takip fiyataları, özellikleri
TOP